کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین [قیمت بیش از 100 مدل]

کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین
4.6/5 - (23 امتیاز)

کلاه ایمنی موتور سیکلت یک وسیله بسیار مهم است زیرا نه تنها در ایران بلکه در کل جهان از نظر قانونی مورد نیاز می باشد و در صورتی که شما بدون کلاه ایمنی سوار موتور شوید مشمول جریمه خواهید شد و همچنین اهمیت کلاه ایمنی برای سلامتی خودتان خیلی مهم است زیرا اتفاق خبر نمی دهد در این مقاله از مقاله های سایت موتوسل با ما همراه باشید تا ویژگی های مهم کلاه کاسکت موتور سیکلت را بیان کنیم و در نهایت چند مدل از کلاه ایمنی های محبوب در ایران را معرفی نماییم ( کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین ) .

نکاتی که ما در این مقاله بیان می‌کنیم بر اساس تجربه شخصی تست های ایمنی و نظرات کاربران و داده های فروش می باشد و بر اساس این اطلاعات شما می توانید بهترین نوع کلاه ایمنی را برای خودتان خریداری کنید هنگام خرید کلاه ایمنی موتورسیکلت حتماً نکات مفیدی که در این مقاله بیان می‌شود را در نظر بگیرید.

هنگام خرید کلاه ایمنی موتور سیکلت ( کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین ) به چه نکاتی باید توجه کرد؟

از آنجایی که انواع مختلفی از کلاه ایمنی های موتور سیکلت ( کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین )  وجود دارد و هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند انتخاب یک کلاه ایمنی مناسب برای شما می تواند دلهره آور و سخت باشد و این فراوانی زیاد باعث شود که شما در انتخاب خود مردد شوید امیدواریم راهنمایی و نکاتی که ما در اینجا برای شما بیان می کنیم این کار را برای انتخاب بهترین نوع کلاه برای شما ما آسان تر کند و در خلاصه آنچه که هنگام خرید کلاه ایمنی و کلاه کاسکت باید را باید بررسی کنید بیان می کنیم.

عکس کلاه کاسکت موتور

۱- ابتدا مشخص کنید که کلاه ایمنی را برای چه نوع سواری ای می خواهید استفاده کنید در جاده های آسفالت، جاده خاکی، برای موتورهای کراس و یا برای موتورهای سنگین( کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین ) یا موتورهای مسابقه ای

قرار نیست هر کلاه ایمنی برای هر نوع موتور سواری مناسب باشد.

 

قیمت ابزار آلات پر کاربرد

   

۲- بودجه خود را مشخص کنید و ببینید واقعاً برای کلاه ایمنی چقدر می خواهید هزینه کنید. قیمت کلاه کاسکت می‌تواند از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان متغیر باشد.

با این حال فکر نکنید که برای تهیه یک کلاه ایمنی خوب که کار خود را به خوبی انجام می‌دهد حتماً باید پول بسیار زیادی خرج کنید.

وقتی این دو فیلتر را مشخص کردید تا حدودی می‌توانید به انتخاب کلاه ایمنی مناسب خود نزدیکتر شوید.

۳ – مشخص کنید که در چه آب و هوایی قرار است موتور سواری کنید اگر مانند من در جنوب‌سوار می‌شوید که هوا گرم است بهتر است کلاه ایمنی ای را در اولویت قرار دهید که دارای تهویه بسیار خوب و مواد پوششی مناسب باشد که برای خنک نگه داشتن شما کمک کند و عرق نکنید ‌.

خرید کلاه کاسکت موتور با قیمت مناسب

 اگر جایی سردتر و یا مرطوب تر زندگی می کنید باید کلاه ایمنی را انتخاب کنید که زد مه باشد تا صبح ها شیشه جلو کلاه ایمنی شما بخار  نزند. و جلوی خود را به راحتی ببینید.

۴ – در نظر بگیرید که کلاه ایمنی موتورسنگین دارای چه استانداردی باشد مثلاً برای موتور سواران خیابانی این گواهی استاندارد زیاد نمی تواند مهم باشد اما برای موتور سوارانی که به پیست مسابقه می روند قطعاً به کلاه ایمنی نیاز خواهند داشت که دارای استاندارد خاص باشد و این استاندارد بیش از حد قدیمی نباشد.

خریدکلاه کاسکت مناسب موتور سنگین

۵ – در نهایت به شکل و اندازه سر خود فکر کنید کلاه ایمنی برای همه یک اندازه نیست و دارای سایزهای مختلفی می باشند. و اگه از سایز آن مناسب سر شما نباشد می تواند در حین رانندگی کلاه ایمنی روی سر شما تکان بخورد و حواس شما را پرت کند پس بهتر است سایز سر خود را بدانید و بعد از آن کلاه ایمنی را سفارش دهید.

     
   

چطور کلاه ایمنی سایز مناسب را انتخاب کنیم؟

اندازه گیری سر خود برای کلاه ایمنی موتور سیکلت ( کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین )  یکی از آن چیزهایی است که انجام صحیح آن نسبتاً ساده است در صورتی که بدانید چگونه این کار را انجام دهید برای اندازه گیری باید تعیین کنید که شکل سر شما چیست برای این کار می توانید از بالای سر خود عکس بگیرید و یا از دوست خود بخواهید که از بالای سر شما عکس بگیرد و بررسی کنید که سر شما به چه شکلی می باشد. (دایره ای ، بیضی. بیضی میانی)

عکس کلاه کاسکت موتورسنگین و قیمت

 بیشتر افراد سر بیضی میانی دارند به این معنی که جلو به عقب کمی بلندتر از پهلو به پهلو است سرهای بیضی شکل و گرد نیز وجود دارند که هر دو تقریباً همان طور اندازه گیری می شوند.

در مرحله بعد یک متر نواری نرم یا یک تکه نخ یا طناب بردارید و آن را به دور سر خود بالای ابرو های تان بپیچید و در عین حال بهترین قسمت جمجمه خود را اندازه گیری کنید اگر از نخ بند استفاده می کنید بعد از اندازه گیری آن را صاف روی خط کش قرار دهید تا دور سر خود را دقیق اندازه بگیرید

نکته مهم: بیشتر از اندازه گیری های متریک برای اندازه استفاده می کنند.

هال اندازه های به دست آمده رو با اندازه های زیر مقایسه کنید و بهترین سایز مناسب خود را انتخاب نمایید:

(البته فقط به این اندازه ها اکتفا نکنید و از فروشنده و تولیدکننده هم این اندازه را بپرسید)

کلاه کاسکت موتورسنگین

ابعاد استاندارد کلاه ایمنی ( کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین )

۱ –  کلاه کاسکت سایز کوچک: 51cm–55 cm

۲-  کلاه کاسکت سایز مدیوم:  55cm–59 cm

۳ – کلاه کاسکت سایز بزرگ: 59cm–63 cm

۴ –  کلاه کاسکت سایز خیلی بزرگ: بیشتر از63cm

» اندازه ها بر حسب سانتی متر هستند.«

نکات بالا در انتخاب کلاه کاسکت مناسب به شما کمک خواهد کرد. ( کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین )

برای خرید حضوری کلاه کاسکت بهتر است که آن را روی سرتان بگذارید در این حالت باید به راحتی روی سرتان قرار بگیرد و زمانی که به کلاه کاسکت ضربه می زنید نباید لقی داشته باشد.

با پوشیدن کلاه کاسکت می‌توانید تشخیص دهید که این کلاه برای شما مناسب است یا خیر ، حواستان باشد که هیچ فشاری اضافی به جمجمه شما وارد نشود و زمانی که کلاه کاسکت را روی سرتان می گذارید کاملاً راحت باشید.

 همین فشار اضافی هم مانند لقی اضافی می تواند حواس شما را حین رانندگی پرت کند حتی باعث تصادف گردد.

قیمت کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین


چگونه از کلاه ایمنی موتور سیکلت ( کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین ) نگهداری کنیم؟

مراقبت از کلاه ایمنی موتورسیکلت بسیار آسان است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که از تمیز کردن آن با هر نوع ماده شیمیایی که صراحتاً برای کلاه ایمنی طراحی نشده است خودداری کنید. اکثر سازندگان کلاه ایمنی مشخص می کنند که اگر می خواهید پوسته کلاه خود را تمیز کنید، از آب گرم و یک پارچه نرم استفاده کنید. این در 99٪ مواقع کاملاً کافی است، حتی اگر مجبور باشید آن پارچه گرم و مرطوب را روی کلاه ایمنی بگذارید تا برخی از حشرات مرده را آب کنید تا بتوانید آنها را بردارید. تمیز کردن گیره نیز آسان است. اسپری های مخصوص تمیز کردن گیره وجود دارد، یا دوباره می توانید از آب و میکروفیبر استفاده کنید .( کلاه کاسکت موتور سنگین)

وقتی نوبت به تمیز کردن داخل کلاه شما می‌رسد، هر سازنده دستورالعمل‌های متفاوتی برای مواد مخصوص پوشش خود دارد، می‌توانید کلاه خود را در جایی خنک و خشک با گیره باز نگهداری کنید تا اگر در روزهای گرم از آن استفاده کرده اید، خشک شود و رطوبت آن از بین برود.

تصویر کلاه کاست مناسب موتور سنگین

چه زمانی باید کلاه ایمنی موتورسیکلت خود را تعویض کنید؟

دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا باید به فکر تعویض کلاه ایمنی موتورسیکلت خود باشید. اولین مورد این است که اگر تصادف کرده اید. پوشش فوم پلی استایرن منبسط شده باشد(EPS یک مورد یکبار مصرف است زیرا تغییر شکل می دهد تا انرژی ناشی از تصادف را جذب کند که در غیر این صورت به مغز شما منتقل می شود.) برخی از افراد وجود دارند که پیشنهاد می کنند در صورت افتادن کلاه ایمنی آن را تعویض کنید، اما اگر به دلایلی هنگام افتادن آن یک هندوانه یا یک توپ بولینگ داخل آن نباشد، تا زمانی که پوسته آن دست نخورده باشد، احتمالاً خوب است.(کلاه کاسکت موتور سنگین)

دومین دلیل برای تعویض کلاه ایمنی سن است ، کلاه ایمنی از انواع پلیمرها، رزین ها و فوم ها تشکیل شده است و همه اینها با افزایش سن آسیب می بینند، به خصوص اگر در کلاه خود زیاد عرق کنید یا از محصولات موی زیادی استفاده کنید.  در صورت  کلی بهتر است هر پنج سال یکبار کلاه خود را با کلاه جدید تعویض کنید.

کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین

آیا کلاه ایمنی نیم صورت از شما محافظت می کند؟

به طور خلاصه، یک کلاه ایمنی نیم صورت نه به خوبی یک کلاه ایمنی تمام صورت است.  یک کلاه ایمنی تمام صورت خوب از کل سر شما در برابر ضربه و همچنین ساییدگی محافظت می کند و شنیدن دنیای اطراف شما را سخت تر نمی کند یا دید شما را به هیچ وجه کاهش نمی‌دهد.

‫1 نظر ارسال شده در “کلاه کاسکت مناسب موتور سنگین [قیمت بیش از 100 مدل]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *