10 تا از بهترین موتورکراس های سال ۲۰۲۲

wr450f wheelie yamaha Cropped motorcell ir
4.2/5 - (155 امتیاز)

موتورکراس ها به موتورهای جاده خاکی معروف هستند.اگرچه ممکن است اکثر این موتور کراس ها شبیه به هم به نظر برسند، اما هیچ کدام دقیقاً شبیه رقبای خود نیست. در موتورسل 10 تا از بهترین و شایسته ترین موتور کراس هایی که می توانید در سال 2022 انتخاب کنید آورده شده است.

از منظر یک خارجی، بسیاری از موتورکراس ها تقریباً یکسان به نظر می رسند. تقریباً همه آنها از طراحی یکسانی پیروی می کنند – شامل گلگیرها، چنگال ها و آیرودینامیک. اگر اطلاعات زیادی در مورد موتورکراس ها ندارید، تنها چیزی که خواهید دید و فهمید تغییر رنگ آن‌هاست.

در واقعیت، هیچ موتورکراسی دقیقاً مانند رقبای خود نیست. درست مانند خودروها، برخی از تولیدکنندگان بر دیگران برتری دارند . اگرچه، این موضوع در طول زمان تغییر می کند. به این ترتیب، شرکت ها هر سال با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

10- موتورکراس یاماها YZ-125X

تصویر موتورکراس یاماها YZ-125X مدل 2022

برای اولین مورد ما، چرا یک موتور عالی را توصیه نمی کنیم؟ موردی که ما به آن فکر می کنیم، سواری رام نیست، بلکه یک دو زمانه است که کمی به عقب برمی گردد. و آن چیزی جز یاماها YZ-125X  نیست.

یک کراس 125 سی سی شروع خوبی برای کسانی است که تازه وارد موتور کراس سواری می شوند. با این حال، مانند یک موتور 250 سی سی جاده ای، پس از مدت کوتاهی آن را خسته کننده خواهید یافت. بهترین راه برای جلوگیری از این حالت، دو ضربه زدن است. مطمئنا، رسیدن نیرو به زمین ممکن است دشوار باشد، اما صدا، شتاب و سرعتش ارزش آن را دارد.

 

قیمت ابزار آلات پر کاربرد

   

9- موتور KTM 500 EXC-F

عکس موتورکراس KTM 500 EXC-F 2022

هنگام بحث درباره موتورکراس های با کیفیت، نمیتوانید از ذکر دسته «اندرو» غافل شوید: موتورسیکلت های آفرود که دارای چراغ‌ها، پلاک‌ها و نشانگرهای قانونی خیابانی هستند.  یکی از بهترین هایی که در مورد آن شنیدیم، KTM 500 EXC-F است.

همانطور که از نام آن پیداست، 500 EXC-F دارای موتور 510 سی سی چهار زمانه است. با این حال، آنچه واقعاً در مورد KTM 500 EXC-F قابل توجه است، نسبت قدرت به وزن آن است. به گفته خود KTM، ” این موتور فشرده ترین، سبک ترین و رقابتی ترین موتور موجود است .

8- موتورکراس Husqvarna FE 350

موتور کراس مدل Husqvarna FE 350 2022

وقتی صحبت از اندرو شد، یک مورد دیگر وجود دارد که احساس می کنیم ارزش ذکر کردن را دارد. نه، این یک KTM دیگر نیست، بلکه Husqvarna FE 350  است. با این حال، Husqvarna دوست دارد به جای enduro، آن را “Dual Sport” بنامد.

با موتور 350 سی سی، Husqvarna FE 350 در وسط بین اکثر انواع دیگر موتورهای اندوروس/خاک قرار می گیرد. چندی پیش بود که ما Husqvarna را کاملاً کنار گذاشته بودیم. در عوض به سراغ خواهر و برادر KTM خود می رود. با این حال، اکنون آنها واقعاً شروع به قرار دادن KTM در ضرب المثل “صندلی داغ” کرده اند.

7- موتورکراس کاوازاکی KLX230R

موتورکراس مدل کاوازاکی KLX230R 2022

به عنوان مالک قبلی موتورهای سری کاوازاکی KLX، ما کمی نسبت به آن موتور خاص تعصب داریم. با این وجود، دلیل خوبی است، به خصوص اگر عاشق تریل سواری هستید.

در حالی که موتورکراس های استاندارد کاوازاکی سری KX برای موتور کراس/سوپرکراس طراحی شدهاند، KLX برای موتورسواری در backwoods و یادگیری اصول اولیه ساخته شدهاند. موتور 230 سی سی نیز نقطه خوبی برای «تازه کارها» است، زیرا سرعت آن به اندازه 250 سی سی نیست، اما سریعتر از 125 یا 150 سی سی است. اگر همه اینها کافی نیست، می توانیم تضمین کنیم که حداقل یک سواری راحت خواهد بود.

6- موتور یاماها YZ250

موتورکراس مدل یاماها YZ250F 2022

با حرکت به سمت موتورکراس های با قدرت بالاتر، یاماها YZ250/YZ250F کاملاً جدید است. YZ250 مدل 250 سی سی پرچمدار یاماها است که دارای گزینه ای برای پکیج های دو زمانه و چهار زمانه است.

     
   

در جاده میتوانید انتظار داشته باشید Yamaha YZ250 مانند همیشه رقابتی باشد، به خصوص با تمام مشخصات به روز شده برای سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲. اگر ما جای آنها بودیم، منحصراً به YZ250 استاندارد پایبند بودیم، نه 250F…

البته میتوانستید بهجای دو حرکت، با یک حرکت چهار زمانه بروید. اگرچه، از آنچه تاکنون دیدهایم، چهار زمانه در مقایسه با عملکرد این دو در جاده کمرنگ است.

5- موتور کراس کاوازاکی KX250

موتور کراس مدل کاوازاکی KX250 2022

این موتور کراس یک 250 دیگر است: کاوازاکی KX250 . دقیقاً مانند Yamaha YZ250، ما بیشتر به بستهبندی دو زمانه علاقه‌مندیم تا چهار زمانه کم تهاجمی (همچنین با “F” مشخص شده است).

صادقانه بگویم، KX250 شباهت های زیادی با سایر موتور های 250 سی سی در کلاس/سال خود دارد. هر کدام به تنهایی عالی هستند، که باعث می شود مسابقات بین این دو بسیار نزدیک تر شود. با این حال، ما می گوییم که با توجه به آنچه مالکان گفته اند، KX کمی محکم تر از YZ است .

4- موتورکراس KTM 300 XC TPI

موتورکراس مدل KTM 300 XC TPI 2022

در اینجا ما نسخههای «big boy» دو زمانه 250 سیسی معمولی را داریم – یک موتورکراس دو زمانه 293 سیسی از اتریش: KTM 300 XC TPI. به طور خلاصه، XC TPI همان چیزی است که وقتی یک تریل را با یک موتور کراس ترکیب می کنید، به دست می آورید.

Dirt Rider میگوید با استفاده از تزریق سوخت، KTM 300 XC TPI به مدل کاربراتوری قبلی نزدیک میشود و احتمالاً با گذشت زمان بهبود مییابد زیرا KTM به تولید آن ادامه میدهد . صرف نظر از این، به اصطلاح، XC TPI یک «jack of all trades» است. موتور کراس، سوپرکراس، اسکرامبلر hare، و کروزهای ساده، همگی با این دستگاه امکانپذیر هستند.

3- موتور کراس کاوازاکی KX450F

موتور کراس مدل کاوازاکی KX450F 2022

اکنون، ما به موتورکراسی میرسیم که قدرت واقعی در آن وجود دارد: کلاس 450 سی‌سی و بالاتر! اینها از نوع موتور کراس هایی هستند که فقط ماهرترین و با تجربه ترین‌ها می توانند آنها را مهار کنند، زیرا 450 سی سی شوخی نیست. مدل هایی مانند کاوازاکی KX450F این واقعیت را نشان می دهند.

KX450F میتواند قدرتی بین 51 تا 60 اسب بخار تولید کند. آن را با شاسی سبک وزن یک موتورکراس ترکیب کنید و یک چیز بسیار سریع خواهید داشت. بعلاوه، کاوازاکی در طول سالها دارای 450 شگفتانگیز بوده است. که همه آنها در تریم های 2019 – 2020 به اوج خود رسیده اند.

به عنوان یک کنار، کاوازاکی بالاخره از شر کیک استارتر نیز خلاص شد! اکنون، دارای یک سیستم استارت الکتریکی مدرن است. فقط آنها را برای همیشه گرفت تا در نهایت به آن نزدیک شوند …

2- موتور هوندا  CRF450-WE

موتورکراس مدل هوندا CRF450-WE 2022

هوندا، هر دو با خودروهای خود و مجموعه Powersport، هرگز ما را در اینجا در HotCars تحت تاثیر قرار نمی دهد. حتی زمانی که آنها خیلی خوب عمل نمیکنند (مانند فصل 2020 MX)، هرگز از نوآوری و تلاش برای بهبود خود دست بر نمیدارند. به همین دلیل است که شما موتورهای برجسته ای مانند جدیدترین مدل هوندا CRF450-WE دریافت می کنید.

CRF450-WE یک CRF معمولی نیست . “WE” در پایان مخفف “Works Edition” است، به این معنی که 450-WE یک مدل نسخه محدود با برخی از پیشرفته ترین فناوری های هوندا است. در مسابقات غیرحضوری، شما بهترین از بهترین هایی را که HRC (Honda Racing Corporation) ارائه می دهد، دریافت می کنید.

1- موتور کراس KTM 450 SX F

موتور کراس مدل MX KTM 450SXF9tro 2022

برای جایگاه شماره یک خود، موتوری را انتخاب کردیم که از کودکی به آن آب میخوردیم: KTM 450 SX F! حتی در حال حاضر، سال ها پس از شرکت در این ورزش، آن موتورکراس هنوز ما را هر بار جذب می کند.

چیزی در مورد آن گلگیرهای نارنجی روشن، زیبایی شناسی خشمگین و برند KTM وجود دارد که برای ما بسیار مطلوب است. شاید به دلیل تسلط کامل آنها در MX و Supercross یا به سادگی سرعت آنها در یک خط مستقیم باشد. صادقانه بگوییم، نمیتوانیم یک چیز دقیق را که دوست داریم نسبت به دیگری مشخص کنیم، زیرا هر بخش از KTM 450 SX F همان چیزی است که ما آن را «شاهکار» میدانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *