کلاه کاسکت موتورسیکلت چیست؟[بهترین نوع + قیمت آنلاین انواع کلاه کاسکت]

کلاه کاسکت موتورسیکلت +قیمت

آنچه در این مطلب می خوانید:

4.8/5 - (26 امتیاز)

سلام خدمت کاربران سایت موتورسیکلت در این  مقاله قرار است راجب کلاه کاسکت موتور سیکلت یا همان کلاه ایمنی صحبت کنیم اجزای کلاه کاسکت را بررسی کنیم و این را دریابیم که چرا انتخاب یک کلاه کاسکت موتور سیکلت برای ما خیلی مهم و حیاتی است.

کلاه کاسکت چیست؟

به‌صورت کلی هدف استفاده از کلاه کاسکت حفظ ایمنی و جلوگیری از ضربه‌های مغزی و آسیب‌های ظاهری می‌باشد، (که در برخی مواقع می توانند از مرگ هم بدتر باشد) و آسیب های  باطنی دیگر بر روی سر و صورت به هنگام بروز سوانح موتورسواری است ،مس اولین مشخصه یک کلاه کاسکت خوب مقاومت آن در مقابل ضربه و نیرو است ، اما کار به همین‌جا تمام نخواهد شد، بلکه دلایل گوناگون دیگری وجود دارد که باید هنگام خرید به آن دقت کنیم.

توجه فرمایید که لیست های قیمتی پایین هرکدام متفاوتند از هر سه دیدن کنید و قیمت کلاه کاسکت‌ها را برسی کنید هر کدام بهترین قیمت داشتند رو تهیه کنید.

***—> 1- قیمت امروز انواع کلاه کاسکت های موتورسیکت <—***

***—> 2- قیمت روز انواع کلاه کاسکت های موتورسیکت( نو و دسته دوم) <—***

***—> 3- قیمت روز انواع کلاه کاسکت های موتورسیکت(لیست 3) <—***

ساختار کلاه کاسکت موتورسیکلت

ساختار و چیدمان بدنه کلاه کاسکت از سه بخش عمده تشکیل شده است:

1 – لایه خارجی کلاه کاسکت

 اولین لایه آن قسمت بیرونی کلاه ایمنی یا همان چیزی می‌باشد که ما می‌بینیم و این لایه باید بر اساس وظیفه‌ای که بر عهده دارد بسیار سخت ، مقاوم و محکم در مقابل ضربه ، سایش  فشار باشد. به همین دلیل سازندگان سعی می‌کنند آن را از موادی سبک و مقاوم بسازند، که عمده‌ترین  مواد تشکیل دهنده آن‌ها ماده‌ای به نام ABS ساخته می‌شود. این نوع ماده همانطور که وزن پایینی دارد، مقاومت بالایی در برابرضربه‌های وارده دارد.

 

قیمت ابزار آلات پر کاربرد

   

2 – لایه داخلی کلاه کاسکت 

اما لایه داخلی آن، معمولاً از یونولیت ساخته می‌شود ، و باید جلوی انتقال نیرو به سر و فک را بگیرد. کارشناسان دلیل انتخاب این ماده را قدرت جذب بالای آن بیان کرده‌اند، و می‌گویند : یونولیت به دلیل خلل و فرج فراوان علاوه بر جلوگیری از انتقال ضربه ماده‌ای کاملاً قابل اعتماد برای تهویه هوا داخل کلاه می‌‌باشد، این در صورتی است که روی این یونولیت با پارچه‌ای به‌عنوان روکش که حساسیت خاصی برای پوست سر و صورت ایجاد نمیکند، پوشانده شده است، که به زیبایی داخل کلاه می‌افزاید.

3 – طلق کلاه کاسکت

طلق مقابل کلاه  ایمنی نیز از موادی که ضریب شفافیت بالایی دارند ساخته می‌شود، و استاندارد انتخاب مواد پلاستیکی در این بخش از سوی کارشناسان ۸۵ درصد تعیین شده است. لازم است یادآوری کنیم  که طلق کلاه کاسکت مانند شیشه جلوی خودرو باید در مقابل خراش و ضربه دارای مقاومت مناسبی باشد و بهتر است که آن کمی هم دودی باشد تا آفتاب چشم راننده را اذیت نکند. اگر اینطور نبود می‌توانید خودتان از عینک‌های ضد آفتاب مخصوص که برای ایمنی بیشتر نه از جنس شیشه هستند و نه درصدشان این‌قدر زیاد است که با ورود به تونل، دید شما را به‌کلی کور کنند ، استفاده کنید. البته برخی از کلاه‌ ایمنی ها چنین عینکی را روی خودشان دارند.

***—> قیمت امروز انواع عینک دودی(عینک آفتابی) <—***

تصویر کلاه کاسکت موتورسیکلت

انواع کلاه کاسکت های موتورسیکلت (کلاه ایمنی):

۱ ـ کلاه ایمنی نیمه

این نوع کلاه کاسکت چیزی شبیه به کلاهی است که کارگران و مهندسین هنگام کار در ساختمان‌ها، معادن و… بر سر می گذارند به همراه یک بند که بدترین نوع محسوب شده و تنها از کاسه سر محافظت می‌کند. 

۲ ـ کلاه ایمنی سه‌چهارم

 در این نوع علاوه بر محافظت از کاسه سر، طرفین سر و گوش‌ها نیز محافظت خواهند شد.

۳ ـ کلاه‌های کامل

 کلاه کاسکت های کامل علاوه بر اینکه از سر و گوش‌های موتورسوار محافظت می کنند، دارای محافظ فک نیز هستند، که در انواع مختلف فک متحرک، فک جدا شونده و فک ثابت در بازار یافت می‌شوند.

کلاه کاسکت فک متحرک

 در حقیقت طلق این نوع به فک متصل است و به همراه فک به قسمت بالای کلاه هدایت می‌شود.

کاسکت فک جداشونده

 در این مدل، فک را می‌توان کاملاً از آن جدا کرده و معمولاً در قسمت عقب کلاه نسب کرد.

     
   

کلاه کاسکت فک ثابت (بهترین نوع کلاه ایمنی)

 همان‌طور که از اسم آن پیداست فک در این مدل کاملاً ثابت است و شکل یکدستی با بدنه دارد. بهترین نوع کلاه ایمنی نیز همین مدل است.

۴- کلاه کراس

این نوع کلاه کاسکت شبیه به کلاه کامل است و همراه با یک برآمدگی بالای پیشانی که نقش سایه‌بان را ایفا می‌کند، با این تفاوت که طلق ندارد، چرا که کراس سواران معمولاً از عینک‌های مخصوصی به‌جای طلق استفاده می‌نمایند.

 کلاه ایمنی موتورسیکلت

وزن استاندارد برای کلاه موتورسیکلت:

نکته‌ای که بیشتر برای موتورسواران هنگام استفاده و یا خرید کلاه کاسکت مناسب دردسرساز می‌شود، وزن آن می باشد. بر اساس اظهار نظر کارشناسان کاسکت مناسب موتورسواری باید وزنی بین ۱.۳ کیلوگرم (kg) تا ۱.۶ کیلوگرم (kg) داشته باشد. به یاد داشته باشید هرگز وزن کلاه را با دست خودتان اندازه نگیرید، چون به‌هیچ‌عنوان این کار اصولی و دقیق نیست، بلکه باید کلاه را روی سر خودتان به صورت صحیح- قرار دهید، و اگر به ناحیه گردن شما فشار اضافه وارد نکرد و باعث ناراحتی شما نشد، نشانه این است که وزن متعادلی برای شما دارد و قابل استفاده می باشد، هرچند وزن کلاه معمولاً روی جعبه آن ذکر شده است.

زاویه دید :

اگر با توجه به موارد ذکر شده کلاه مورد نظر خودتان را انتخاب کرده‌اید،  دو نکته مهم همچنان وجود دارد، اما این دو موضوع معمولاً از سوی خریداران کلاه کاسکت موتورسواری خیلی جدی گرفته نمی‌شود، در حالی که از اصلی‌ترین موارد انتخاب کلاه ایمنی یا همان کاسکت مناسب می باشد.

نکته اول :

 زاویه دید جانبی و بالای کلاه کاسکت هنگام قرار گرفتن روی سر کاربر است، به‌ این صورت که کلاه استاندارد از لحاظ زاویه دید جانبی بیشتر از ۱۰۵ درجه را باید پوشش دهد . همچنین زاویه دید بالای آن هنگام استفاده از اهمیت ویژه‌ای هنگام رانندگی برخوردار می‌باشد و بر اساس تحقیقات و استانداردهای موجود نباید  کمتر از ۷ درجه باشد.

***—> قیمت روز انواع کلاه های آفتابی زنانه و مردانه تا 30% تخفیف <—***

سایز کاسکت موتورسیکلت:

سایز کلاه موضوعی است، که می‌تواند ضمانتی برای سلامت و حفاظت از سر موتور سوار هنگام تصادف باشد، چون بر اساس تحقیقات انجام شده بسیاری از آن ها به علت انتخاب نادرست موتورسوار و البته استفاده غیر اصولی و ناصحیح هنگام راندن موتورسیکلت در صحنه تصادف از سر موتورسوار جدا شده و هیچ حفاظتی در مقابل ضربه برای موتورسوار نداشته است.

 کلاه ایمنی موتورسیکلت تصویر و قیمت

این کلاه دارای سه نوع سایز می باشد:

۱ ـ بزرگ ۵۸۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر(mm)

۲ ـ متوسط ۵۶۰ تا ۵۸۰ میلی‌متر(mm)

۳ ـ کوچک ۵۴۰ تا ۵۶۰ میلی‌متر(mm)

همیشه هنگام خرید کاسکت سایزی را انتخاب کنید که احساس می‌کنید، کمی برایتان تنگ است، به‌دلیل اینکه کلاه هم مثل کفش جا باز خواهد کرد.

نکات نهایی درباره کاسکت(جمع بندی)

همان‌طور که گفتیم بهترین نوع کلاه کاسکت، کلاه کامل از نوع فک ثابت است به دلیل آنکه در صورت وارد شدن ضربه و یا برخورد به زمین از سمت فک، به لحاظ استحکام کاملاً مقاوم می باشد و مانند کلاه های فک متغیرها احتمال جدا شدن از محل اتصال و وارد ساختن ضربه به صورت شما را ندارد. اگر هم هنگام خرید با فک متغیرهایی مواجه شدید که عنوان کلاه ریس را با خود به یدک می‌کشند، پیش خود فکر نکنید که چون این کلاه برای ریس ساخته شده پس لزوماً بهتر از فک ثابت است چون در هیچ جای دنیا موتورسواران اجازه ورود به پیست مسابقه را با کلاه‌های فک متغیر ندارند.

توجه فرمایید که لیست های قیمتی پایین هرکدام متفاوتند از هر سه دیدن کنید و قیمت کلاه کاسکت‌ها را برسی کنید هر کدام بهترین قیمت داشتند رو تهیه کنید.

***—> 1- قیمت امروز انواع کلاه کاسکت های موتورسیکت <—***

***—> 2- قیمت روز انواع کلاه کاسکت های موتورسیکت( نو و دسته دوم) <—***

***—> 3- قیمت روز انواع کلاه کاسکت های موتورسیکت(لیست 3) <—***

***—> قیمت امروز انواع عینک دودی(عینک آفتابی) <—***

***—> قیمت روز انواع کلاه های آفتابی زنانه و مردانه تا 30% تخفیف <—***

هنگام خرید کلاه کاسکت سر خود را درون کلاه به سمت‌های مختلف بچرخانید تا از راحتی کلاه مطمئن شوید و دقت کنید که اگر کلاه از سمت چپ و راست به‌خوبی روی صورت شما چفت می‌شود از پشت هم این چنین باشد.

هنگام استفاده از کلاه حتماً بند آن را ببندید وگرنه ممکن است در هنگام تصادف از سر شما بیرون بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *