۱۰ ویژگی [برتر] در انتخاب کاپشن موتورسواری {قیمت+برسی}

لباس های موتورسواری ، خرید لباس موتورسواری
4.5/5 - (47 امتیاز)

سلام خدمت همراهان گرامی در این مقاله از مقاله های سایت موتورسل قرار است ده تا از ویژگی های مهم لباس و کاپشن موتورسواری را بیان کنیم تا لباسی که برای خرید انتخاب می‎کنیم لباس یا کاپشنی مناسب باشد تا مدت‌ها بتوانیم از آن استفاده کنیم.

این روزها انواع و اقسام لبا‌س‌های موتورسواری با مارک‌ها و مدل‌های مختلفی در بازار و حتی در فروشگاه های آنلاین موجود هستند. البته بعضی از آن‌ها استانداردهای مناسب را ندارند برای اینکه لباس و کاپشن را با هزینه اندکی به شما بفروشند کیفیت آن را پایین می آورند .

برای مشاهده قیمت انواع کاپشن و لباس مخصوص موتورسواری به پایین صفحه مراجعه کنید.👇

البته همچنان لباس‌هایی وجود دارند که دارای قیمت مناسب هستند و کیفیت خوبی دارند در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی‌های یک لباس موتورسواری (کاپشن موتورسواری) را بررسی کنیم و بعد از مرور این ویژگی‌ها وقتی برای انتخاب لباس موتورسواری می‌رویم بتوانیم یک لباس یا کاپشن مناسب برای موتورسواری را انتخاب کنیم پس در ادامه به موتور سل همراه باشید…

۱۰ ویژگی برتر یک لباس موتورسواری

۱ – نوع جنس و مواد خارجی لباس موتور سواری

ترجیح شما  در انتخاب کاپشن موتورسواری هر نوع جنسی باشد (مثلاً جنس چرمی و یا جنس های دیگر)، پوسته بیرونی کاپشن و لباس شما جایی است که مقاومت در برابر سایش آب و هوا و باد در درجه اول قرار دارد.

جنس چرمی انتخاب مناسبی برای مقاومت در برابر سایش است اما منسوجات مصنوعی مدرن و مواد چرم مانند نیز می‌توانند به عنوان یک جنس محکم و وزن سبک تر باشند برخی از کاپشن های نساجی دارای یک غشای پلی اورتان قابل تنفس هستند که به بخار آب اجازه می‌دهد تا از داخل ژاکت خارج شود و این باعث می شود که در هوای گرم شما کمتر عرق کنید و این پوشش به این صورت است که از نفوذ آب از سمت بیرون به داخل جلوگیری می کند.

 

قیمت ابزار آلات پر کاربرد

   
کاپشن موتورسواری عکس

۲- تهویه مناسب کاپشن موتورسیکلت

مشکل یک لباس یا کاپشن موتور سواری خوب و محکم این است که همان ژاکتی که در صبح گرم ضد آب، ضد باد و محافظ است، می تواند بعدا در همان روز  بعد از ظهر خیلی گرم شود، پس این هم یکی از چیزهایی است که در انتخاب یک لباس خوب بهتر است دقت شود، که اگر نیاز دارید در هوای گرم هم بپوشید این ویژگی را داشته باشد.

۳- کاپشن موتورسواری باید دارای دکمه‌ها و زیبای مناسب داشته باشد.

چیزی که می‌تواند خیلی باعث آزار و اذیت شما شود این است که زیپ اصلی کاپشن موتورسیکلت شما هنگام سواری خراب شود، اگر در هوای سرد باشید خیلی موتور سواری سخت می‌شود تا به منزل برسید و کاپشن یا زیپ آن را تعویض نمایید پس هنگام انتخاب یک لباس و کاپشن موتور سیکلت بهتر است به زیپ و دکمه های آن هم توجه کنید که مناسب باشند .

معمولاً زیپ‌های فلزی بهتر از زیپ های پلاستیکی هستند تجربه نشان داده است که زیپ‌های غیرفلزی کوچکتر در معرض خطر خرابی بیشتری قرار دارند اما این ممکن است بسته به مارک ها و مدل های زیپ‌های مورد استفاده در یک کاپشن صدق نکند و احتمال دارد که یک زیپ پلاستیکی کیفیت بهتری از زیپ فلزی داشته باشد.

لباس موتورسیکلت

۴- جیب‌های لباس موتورسواری ( کاپشن موتورسیکلت )

مورد چهارمی که باید دقت کنیم بابت نیاز خود ببینیم آیا جیب هایی که این لباس موتور سواری دارد برای من کافی است یا خیر و بسته به نیاز خود تصمیم بگیرید که چه مدلی را انتخاب کنید بعضی از لباس ها و کاپشن ها هستند که جیب های زیادی دارند اما کیفیت مناسبی ندارند و بعد از مدتی استفاده از آن شاهد خرابی آن‌ها خواهیم بود.

اما بعضی از لباسها که جیب های کمتری دارند کیفیت آن‌ها می‌تواند مناسب تر باشد البته بسته به مارک و مدل‌های مختلف بازار این هم باز می‌تواند به صورت کامل صدق نکند.

پس به این مورد هم توجه کنید که جیب های داخلی و خارجی بسیار ارزشمند هستند و خیلی از اوقات می‌توانند نیاز شما را برطرف نماید.

این لباس ها می‌توانند از دوجیب تا ۸ جیب داشته باشند که بسته به کیفیت و مارک این کاپشن‌ها قیمت آنها می‌تواند متفاوت باشد.

     
   

۵- محافظ های ضربه در لباس موتورسواری

در بعضی از لباس‌های موتور‌سواری محافظ‌های ضربه‌ای در قسمت شانه ، آرنج و پشت ژاکت یا لباس وجود دارند البته حتی اگر یک لباس به طور کامل به محافظ ضربه هم مجهز باشد هیچ تضمینی وجود ندارد که در هر حادثه ای از آسیب به شما جلوگیری شود، با این حال آن‌ها یک لایه حفاظتی دیگر را با امکان کاهش شدت آسیب یا جلوگیری از صدمات به طور کلی نشان می‌دهد.

 برخی از لباس ها دارای محافظ سینه هم هستند که بسته به نیاز و بودجه خود می‌توانید لباسی را انتخاب کنید که محافظ‌های ضربه هم داشته باشد.

هرچند وجود این قابلیت در لباس موتور سواری هزینه آن را بالا میبرد ولی ارزشش را دارد جان شما خیلی بیشتر از آن می‌ارزد.

خرید لاس زمستانی موتورسیکلت

۶- رنگ لباس مناسب موتورسواری

بهتر است برای موتورسواری لباسی که دارای رنگ های روشن از جمله رنگ های فلورسنت که دید بهتری دارند را انتخاب کنید.

 لباس‌هایی با این رنگ‌ها می‌توانند باعث شوند که دیگر رانندگان در شب یا هوای تاریک بهتر شما را ببینند و زمانی‌که چراغ جلوی وسیله نقلیه آن‌ها به لباس شما برخورد می کند انعکاس آن را می بینند و متوجه حضور شما می‌شوند پس این نوع لباس‌ها برای زمانی که شما بیشتر در شب رانندگی می کنید مناسب است و باعث جلوگیری از تصادفات ناشی از عدم دیدن موتورسوار توسط شخص دیگر جلوگیری کند.

۷- فلپ های طوفان داخلی یا خارجی

فلپ ها باعث جلوگیری از نفوذ هوای سرد به داخل کاپشن و لباس موتورسواری می‌شوند .محل قرار‌‌گیری این فلپ‌ها معمولاً جاهایی که درزهای زیپ‌ها وجود دارند قرار می‌گیرند.

این فلپ های روی لباس موتورسواری معمولاً توسط گیره های آهنربایی ، چسبی و یا توسط دکمه نگهداری می‌شوند تا از نفوذ هوای سرد به آن قسمت جلو گیری نمایند.

 پس این فلپ‌ها  در جلوگیری از نفوذ هوای سرد به داخل ژاکت تاثیر بسزایی دارند و بهتر است هنگام خرید یک کاپشن موتور سواری خوب به این نکته هم توجه فرمایید.

مچ بند های موتور در کاپشن موتورسواری

۸- یقه لباس و کاپشن موتورسواری

یک یقه ایستاده کوتاه برای جلوگیری از نفوذ باد و عدم تداخل با لبه کلاه ایمنی مناسب است و این می‌تواند در برابر نفوذ آب و هوا کمک کند اما اگر یقه لباس موتور سواری از مواد خیلی سفت و خشن باشد می تواند گردن سوارکار را اذیت کند و باعث گردن درد موتور سوار شود.

به معنای واقعی یک ژاکت عالی دارای یک یقه با اندکی سفتی و روکش نرم با مواد مخمل نرم یا پشم گوسفند می‌تواند راحتی سوار کار را تا حد زیادی افزایش دهد.

۹ – آستر زیپ دار در لباس موتورسواری

یک آستر زیپ دار قابل جابجایی می‌تواند در یک کاپشن هوای کاملاً گرم و تهویه مناسب داشته باشد و آن را برای استفاده در سه یا حتی چهار فصل مناسب کند.

 آستر کاملا عایق بندی شده به این معنی است که آستین همراه آن بهترین نوع حفاظت در برابر هوای سرد است اما مدل جلیقه نیز می تواند کمک زیادی به شما کند به خصوص اگر آستین‌های کاپشن و لباس شما نسبتاً تنومند باشند.

۱۰ – بست‌های سر آستین لباس موتور سواری از نوع بافندگی یا قابل تنظیم

راه دیگری که باد آب و هوا می توانند به داخل لباس و کاپشن موتور سواری شما نفوذ کنند انت‌های آستین حتی پایین کاپشن است که در صورتی که انتهای آستین شما بست نداشته باشد ، می تواند سایر ویژگی های مقاوم در برابر آب و هوا را از بین ببرد

سرآستین‌هایی که دارای زبانه‌های داراب قلاب و یا حلقه های گیره‌ای یا زیپ های دارای بست هستند نه تنها دور مچ دست شما را محکم می کنند بلکه از نفوذ باد به داخل کاپشن شما جلوگیری می نمایند.

این موارد ۱۰ تا از مواردی بود که می‌تواند شما را در انتخاب کاپشن و لباس مناسب برای موتور سواری در فصل زمستان و هوای سرد راهنمایی کند البته موارد بیشتری هستند که شاید خیلی مهم باشد و در این مقاله جا افتاده باشند.

قیمت ها

پس نکاتی که شما در انتخاب و خرید نوع کاپشن و لباس موتورسواری تجربه داشته‌اید را می توانید در قسمت نظرات بیان کنید تا افرادی که می آیند و نظرات را می خوانند از تجربه شما در انتخاب لباس و کاپشن مناسب برای موتور سواری استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *