چه نوع آچار بکس برای موتورسیکلت مناسب و ضروری است؟

آچار بکس برای موتورسیکلت
4.1/5 - (10 امتیاز)

هر موتورسیکلت نیاز به نگهداری و تعمیر دارد و برای این کار ابزار مناسب لازم است. یکی از ابزارهای اساسی برای تعمیر و نگهداری آچار بکس برای موتورسیکلت است. با این حال، چندین نوع آچار بکس در بازار موجود است و برای یافتن آنچه که بهترین برای شماست، ممکن است گیج شوید. در این مقاله، ما بهترین نوع آچار بکس برای موتورسیکلت شما را شرح می‌دهیم.

آچار بکس یک ابزار اساسی برای تعمیر و نگهداری موتورسیکلت است. با استفاده از این ابزار، می‌توانید مهره‌هایی را که با سایز و شکل مختلفی در موتورسیکلت وجود دارند، باز و بسته کنید. همچنین، با استفاده از آچار بکس می‌توانید قطعاتی را که به وسیله مهره و پیچ در محل خود قرار دارند، جدا کنید و از موتورسیکلت خارج کنید.


نوع آچار بکس

آچار بکس، ابزاری است که شامل یک مفتول و یک براکت است. مفتولی که به داخل دندانه‌های براکت می‌آید و به‌عنوان میله کمکی برای چرخاندن آن استفاده می‌شود. براکت، یک دستگاه دو طرفه است که دندانه‌هایی دارد که به دندانه‌های یک پیچ متصل می‌شود. آچار بکس به‌عنوان ابزاری برای گرفتن و گشودن پیچ‌ها و مهره‌ها به‌کار می‌رود.

شماره آچار بکس های ضروری برای موتورسیکلت

بکس شماره 8 : برای باز کردن پیج های ریز موتورسیکلت مانند پیچ پوسته انجین موتورسیکلت (بکس 8 بلند) و پیچ های دسته ترمز و کلاچ و قلوه ها در بعضی موارد از پیچ 4 سو استفاده میشود و بکس شماره 6
بکس شماره 10 : برای باز کزدن پیچ گلگیر ها و سرسیلندر و …
بکس شماره 12 : پیچ زین و ترک موتور و نگهدارنده های انجین و قطعات سرسیلندر
بکس شماره 13: پیچ ریگلاژ ترمز و زین و ترک موتورسیکلت
بکس شماره 14 : پیچ های تنه موتور
بکس شماره 15 : داخلی انجین و چرخ موتور و اتصالات بدنه
بکس شماره 17: چرخ های موتور – مهره تخلیه روغن و میل تنه و …
بکس شماره 18 : چرخ های موتور – و میل تنه
بکس شماره 19 : چرخ های موتور
بکس شماره 21 : تخلیه روغن و چرخ ها

آچار بکس موتورسیکلت

چندین نوع آچار بکس در بازار وجود دارد که برای موتورسیکلت شما مناسب هستند. این نوع آچار بکس شامل:

 

قیمت ابزار آلات پر کاربرد

   

1. آچار بکس پیچ بست

آچار بکس پیچ بست، اندازه‌های مختلفی دارد و برای تعمیرات سریع و ساده‌ای که نیاز به تعویض قطعات ندارند مناسب است. این نوع آچار بکس شامل یک ستاره و یک براکت است که با دندانه‌ها به پیچ متصل می‌شود. آچار بکس پیچ بست در اندازه‌های مختلفی از ۴ میلی‌متر تا ۱۴ میلی‌متر وجود دارد.

2. آچار بکس ۶ نقطه

آچار بکس ۶ نقطه، برای تعمیرات سخت‌تری که نیاز به نیروی بیشتری دارند مناسب است. این نوع آچار بکس شامل یک براکت با ۶ دندانه است که به پیچ متصل می‌شود. آچار بکس ۶ نقطه در اندازه‌های مختلفی از ۴ میلی‌متر تا ۲۴ میلی‌متر وجود دارد.

3. آچار بکس تورکس

آچار بکس تورکس، برای پیچ‌هایی که از نوع تورکس هستند مناسب است. این نوع آچار بکس شامل یک براکت با شش دندانه است که به پیچ متصل می‌شود. آچار بکس تورکس در اندازه‌های مختلفی از T5 تا T55 وجود دارد.

4. آچار بکس ۱۲ نقطه

آچار بکس ۱۲ نقطه، برای پیچ‌هایی که از نوع ۱۲ نقطه هستند مناسب است. این نوع آچار بکس شامل یک براکت با ۱۲ دندانه است که به پیچ متصل می‌شود. آچار بکس ۱۲ نقطه در اندازه‌های مختلفی از ۴ میلی‌متر تا ۱۸ میلی‌متر وجود دارد.

5. آچار بکس استاندارد

آچار بکس استاندارد، برای پیچ‌هایی که از نوع استاندارد هستند مناسب است. این نوع آچار بکس شامل یک براکت با ۶ دندانه است که به پیچ متصل می‌شود. آچار بکس استاندارد در اندازه‌های مختلفی از ۴ میلی‌متر تا ۲۴ میلی‌متر وجود دارد.

نتیجه‌گیری

در نهایت، برای انتخاب بهترین نوع آچار بکس برای موتورسیکلت شما، باید به نوع پیچ و مهره‌ای که می‌خواهید با آن کار کنید توجه کنید. در صورتی که نیاز به تعمیرات ساده و سریعی دارید، آچار بکس پیچ بست مناسب است. اما اگر نیاز به تعمیرات سخت‌تری دارید، آچار بکس ۶ نقطه، آچار بکس تورکس، آچار بکس ۱۲ نقطه و آچار بکس استاندارد نیز گزینه‌های خوبی هستند. با توجه به اینکه هزینه این آچار بکس‌ها متفاوت است، باید به بودجه خودتان هم توجه کنید.

آچار بکس های مناسب برای موتورسیکلت

آچار بکس ها برای تعمیر و نگهداری موتورسیکلت ها بسیار حائز اهمیت هستند. این ابزارها برای باز و بسته کردن پیچ ها و مهره ها در قطعات مختلف موتورسیکلت استفاده می شوند.
در این مقاله به بررسی انواع آچار بکس ها و کاربرد آنها برای موتورسیکلت ها پرداخته خواهد شد.

1-آچار بکس دوشیعه:
این نوع آچار بکس دارای دو سوکت برای پیچ ها و مهره ها است. این آچار بکس برای پیچ ها و مهره های بزرگ و کوچکی که جایگاه آنها دشوار است مورد استفاده قرار می گیرد.

2-آچار بکس یکشیعه:
این نوع آچار بکس دارای یک سوکت برای پیچ ها و مهره ها است. این آچار بکس برای پیچ ها و مهره هایی استفاده می شود که جایگاه آنها راحت تر است.

3-آچار بکس تورکس:
این آچار بکس برای پیچ های تورکسی که در برخی قطعات موتورسیکلت ها استفاده می شوند مناسب است.

4-آچار بکس چرخ:
این آچار بکس برای پیچ های چرخ استفاده می شود. این آچار بکس به دلیل طول بلندش قابلیت دسترسی به پیچ های چرخ را فراهم می کند.

5-آچار بکس هگزاگونال:
این آچار بکس برای پیچ های هگزاگونالی که در برخی قطعات موتورسیکلت ها استفاده می شوند مناسب است.

6-آچار بکس متریک:
این آچار بکس برای پیچ های متریکی که در برخی قطعات موتورسیکلت ها استفاده می شوند مناسب است.

در کل باید گفت که انتخاب آچار بکس مناسب برای هر قطعه موتورسیکلت بسیار حائز اهمیت است و باید با دقت و با توجه به نوع قطعه و جایگاه پیچ یا مهره، آچار بکس مناسب انتخاب شود. همچنین از کیفیت بالای آچار بکس ها و استفاده از برندهای مطمئن و معتبر نیز حتما توصیه می شود.

     
   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *