چراغ خطر موتورسیکلت

چراغ خطر موتورسیکلت
4.4/5 - (28 امتیاز)

 در این مقاله بررسی می کنیم که اهمیت داشتن چراغ عقب یا چراغ خطر برای یک موتورسیکلت چقدر است و نبودن آن چقدر می تواند خطرناک باشد.

* اهمیت  چراغ خطر موتورسیکلت

چراغ خطر موتور سیکلت شما، فرشته های نجات شما می باشد.
بسیاری از افراد در طول روز سوار موتورسیکلت خود می شوند و نه تنها سلامت چراغ آن را مورد بازبینی و بررسی قرار نمی دهند، بلکه حتی تصور  آن را هم نمی کنند، که این چراغ های  موتورسیکلت شان امنیت خود راننده و سرنشینان را ضمانت می کنند. 

برای مشاهده قیمت انواع چراغ و لامپ موتور به پایین صفحه مراجعه کنید.👇

چراغ خطر موتورسیکلت سی جی

***—> قیمت امروز انواع چراغ خطر موتورسیکت <—***

*وظیفه چراغ خطر موتورسیکلت

چراغ های خطر به طور کلی مسئولیت برقراری ارتباط و امنیت را برعهده خواهند داشت. این عامل درباره رانندگان موتورسیکلت به خاطر طبیعت این وسیله نقلیه اهمیت  بسیار بیشتری  دارد.

*بودن چراغ خطر برای موتورسیکلت چقدر اهمیت دارد؟

چراغ خطر موتورسیکلت وظیفه ای که دارد این است حضور شما در جاده را به دیگر رانندگان اطلاع دهد. 

هر چند در طول روز این چراغ  کمتر به کار شما  می آید، اما با در نظر داشتن این احتمال که شرایط خاص مثل  برف ، باران و مه حتی در روشنایی روز هم می توانند به سراغ شما بیاید به راحتی متوجه اهمیت بازرسی چراغ های موتورسیکلت خود خواهید شد.

بهترین نوع چراغ خطر موتورسیکلت

*وظیفه اصلی چراغ خطر

[دیده شدن] شما توسط بقیه رانندگان بسیار حیاتی و مهم است، احتمالا با فکر کردن به این موضوع بیشتر حواس شما به چراغ جلو معطوف خواهد شد.
نقش چراغ خطر موتورسیکلت شما به همان اندازه‌ای پررنگ و پر اهمیت است که چراغ جلو رانندگان مقابل را از حضور شما باخبر می کند. موتورسواران باید مطمئن شوند که هر دوی این چراغ ها سالم هستند و به خوبی کار می کنند. چراغ های جلو هم به همین شکل باید چک شوند تا شما مسیر را  به خوبی تشخیص دهید و رانندگان مقابل را دچار کوری موقت ناشی از نور نامناسب و تنظیم نشده، نکنید.

البته تمام بازرسی‌های چراغ ها به لامپ ها ختم نمی شود. و باید از تمیز بودن لنزها  و قابها که می توانند در طی زمان کثیف و کدر شوند هم اطمینان حاصل کرد.

چراغ خطر موتورسیکلت cg 125

*اهمیت سالم بودن چراغ ها در معاینه فنی

موتورسیکلت‌ها هم  مانند خودرو ها  موظف هستند که کارت معاینه فنی داشته باشند. یکی از تست‌های مهم و ضروری در گرفتن معاینه فنی موتورسیکلت انجام می شود  تست چراغ های موتورسیکلت می باشد. حتی اگر یکی از چراغ‌های موتورسیکلت شما مانند چراغ خطر مشکل داشته باشد و در آن لحظه کار نکند، شما در معاینه فنی قبول نخواهید شد و اجازه تردد  در جاده ها را نخواهید داشت.  اینجاست که اهمیت این چراغ ها مشخص می‌شود. متاسفانه بیشتر تصادفات موتور‌سیکلت‌ ها مربوط به نقص فنی در چراغ ها و سیستم روشنایی آن‌ها می‌باشد. پس بهتر است برای حفاظت از جان خود و اطرافیانتان حتما تمامی چراغ‌های موتورسیکلت خود را به صورت ماهیانه بررسی و تست کنید، و در صورت خرابی نسبت به تعویض آن‌ها اقدام  کنید.

چراغ خطر سیجی cg ,cj
قیمت چراغ جلو انواع موتورسیکلت
قیمت انواع لامپ چراغ جلو
قیمت انواع چراغ خطر موتورسیکلت
قیمت انواع چراغ راهنما موتورسیکلت
جدول قیمت انواع چراغ های موتورسیکلت

قیمت ابزار آلات پر کاربرد

     

‫2 نظر ارسال شده در “چراغ خطر موتورسیکلت

  1. حسینی :

    سلام.اقا لطف بکن بگوچجوری سوبالاپایین چراغ جلوموتورراچجوری ازکرپی سمت چپ بگیرم .ممنوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *