چراغ خطر موتورسیکلت

چراغ خطر موتورسیکلت
4.4/5 - (28 امتیاز)

 در این مقاله بررسی می کنیم که اهمیت داشتن چراغ عقب یا چراغ خطر برای یک موتورسیکلت چقدر است و نبودن آن چقدر می تواند خطرناک باشد.

* اهمیت  چراغ خطر موتورسیکلت

چراغ خطر موتور سیکلت شما، فرشته های نجات شما می باشد.
بسیاری از افراد در طول روز سوار موتورسیکلت خود می شوند و نه تنها سلامت چراغ آن را مورد بازبینی و بررسی قرار نمی دهند، بلکه حتی تصور  آن را هم نمی کنند، که این چراغ های  موتورسیکلت شان امنیت خود راننده و سرنشینان را ضمانت می کنند. 

برای مشاهده قیمت انواع چراغ و لامپ موتور به پایین صفحه مراجعه کنید.👇

چراغ خطر موتورسیکلت سی جی

***—> قیمت امروز انواع چراغ خطر موتورسیکت <—***

*وظیفه چراغ خطر موتورسیکلت

چراغ های خطر به طور کلی مسئولیت برقراری ارتباط و امنیت را برعهده خواهند داشت. این عامل درباره رانندگان موتورسیکلت به خاطر طبیعت این وسیله نقلیه اهمیت  بسیار بیشتری  دارد.

*بودن چراغ خطر برای موتورسیکلت چقدر اهمیت دارد؟

چراغ خطر موتورسیکلت وظیفه ای که دارد این است حضور شما در جاده را به دیگر رانندگان اطلاع دهد. 

هر چند در طول روز این چراغ  کمتر به کار شما  می آید، اما با در نظر داشتن این احتمال که شرایط خاص مثل  برف ، باران و مه حتی در روشنایی روز هم می توانند به سراغ شما بیاید به راحتی متوجه اهمیت بازرسی چراغ های موتورسیکلت خود خواهید شد.

 

قیمت ابزار آلات پر کاربرد

   
بهترین نوع چراغ خطر موتورسیکلت

*وظیفه اصلی چراغ خطر

[دیده شدن] شما توسط بقیه رانندگان بسیار حیاتی و مهم است، احتمالا با فکر کردن به این موضوع بیشتر حواس شما به چراغ جلو معطوف خواهد شد.
نقش چراغ خطر موتورسیکلت شما به همان اندازه‌ای پررنگ و پر اهمیت است که چراغ جلو رانندگان مقابل را از حضور شما باخبر می کند. موتورسواران باید مطمئن شوند که هر دوی این چراغ ها سالم هستند و به خوبی کار می کنند. چراغ های جلو هم به همین شکل باید چک شوند تا شما مسیر را  به خوبی تشخیص دهید و رانندگان مقابل را دچار کوری موقت ناشی از نور نامناسب و تنظیم نشده، نکنید.

البته تمام بازرسی‌های چراغ ها به لامپ ها ختم نمی شود. و باید از تمیز بودن لنزها  و قابها که می توانند در طی زمان کثیف و کدر شوند هم اطمینان حاصل کرد.

چراغ خطر موتورسیکلت cg 125

*اهمیت سالم بودن چراغ ها در معاینه فنی

موتورسیکلت‌ها هم  مانند خودرو ها  موظف هستند که کارت معاینه فنی داشته باشند. یکی از تست‌های مهم و ضروری در گرفتن معاینه فنی موتورسیکلت انجام می شود  تست چراغ های موتورسیکلت می باشد. حتی اگر یکی از چراغ‌های موتورسیکلت شما مانند چراغ خطر مشکل داشته باشد و در آن لحظه کار نکند، شما در معاینه فنی قبول نخواهید شد و اجازه تردد  در جاده ها را نخواهید داشت.  اینجاست که اهمیت این چراغ ها مشخص می‌شود. متاسفانه بیشتر تصادفات موتور‌سیکلت‌ ها مربوط به نقص فنی در چراغ ها و سیستم روشنایی آن‌ها می‌باشد. پس بهتر است برای حفاظت از جان خود و اطرافیانتان حتما تمامی چراغ‌های موتورسیکلت خود را به صورت ماهیانه بررسی و تست کنید، و در صورت خرابی نسبت به تعویض آن‌ها اقدام  کنید.

چراغ خطر سیجی cg ,cj
قیمت چراغ جلو انواع موتورسیکلت
قیمت انواع لامپ چراغ جلو
قیمت انواع چراغ خطر موتورسیکلت
قیمت انواع چراغ راهنما موتورسیکلت
جدول قیمت انواع چراغ های موتورسیکلت

اهمیت چراغ عقب موتورسیکلت

چراغ عقب موتورسیکلت یکی از اجزای مهم و حیاتی برای ایمنی در حین رانندگی است. این چراغ عمدتا برای نمایش اینکه یک موتورسیکلت در حال حرکت است، استفاده می‌شود. همچنین، چراغ عقب موتورسیکلت به عنوان نشانه ترمز کاربرد دارد و به همین دلیل به آن چراغ ترمز نیز گفته می‌شود.

محل چراغ عقب موتورسیکلت

چراغ عقب موتورسیکلت معمولا در پشت بدنه موتورسیکلت و در نزدیکی ترمز قرار می‌گیرد. این چراغ معمولا با استفاده از لامپ‌های LED یا ال ای دی و برای بالا بردن قابلیت دید در شرایط کم نوری، در دو حالت روشنایی متفاوت عمل می‌کند: یک حالت روشنایی مداوم در حالت رانندگی عادی و حالت روشنایی فلاش در حالت استفاده از ترمز.

در کشورهای مختلف، استانداردها و مقررات مختلفی برای چراغ عقب موتورسیکلت وجود دارد که شامل نوع و توان لامپ، حداکثر شدت نور، و قوانین مربوط به استفاده از چراغ عقب در شرایط مختلف می‌شود.

موارد استفاده چراغ خطر موتورسیکلت

     
   

استفاده از چراغ خطر موتورسیکلت در شرایط مختلفی مانند رانندگی در شب، در باران، در شرایط مه، در معابر پرتردد و در صورتی که دید بسیار کم باشد، بسیار حیاتی است. در بسیاری از کشورها، استفاده از چراغ عقب موتورسیکلت در حالت روشنایی مداوم در حین رانندگی الزامی است و قانوناً برای رانندگان موتورسیکلت الزامی است که این چراغ را در هنگام رانندگی روشن نگه دارند.

علاوه بر این، برخی موتورسیکلت‌ها دارای چراغ عقب اضافی برای افزایش امنیت در شرایط نامطلوب مثل شب و باران هستند. برخی از این موتورسیکلت‌ها همچنین دارای سیستم هشداردهنده هستند که به راننده هشدار می دهند که چراغ عقب آنها خاموش است و نیاز به تعمیر دارد.

در کل، چراغ عقب موتورسیکلت به عنوان یکی از اجزای مهم و حیاتی برای ایمنی در حین رانندگی بسیار مهم است و رعایت استانداردها و مقررات مربوط به آن الزامی است تا رانندگی با موتورسیکلت در شرایط ایمن و بدون ریسک بیشتری صورت گیرد.

تکنولوژی چراغ های خطرجدید

به طور کلی، امروزه بسیاری از تولیدکنندگان موتورسیکلت از فناوری های جدید و پیشرفته برای بهبود عملکرد و ایمنی چراغ عقب موتورسیکلت استفاده می‌کنند. برخی از این فناوری ها شامل استفاده از LED یا ال ای دی برای نورپردازی و صرفه جویی در مصرف انرژی هستند. از دیگر ویژگی های چراغ عقب موتورسیکلت می‌توان به دقت بالا، پوشش چشمی و شفافیت بالا، مقاومت در برابر شوک و لرزش، و طول عمر بالای چراغ اشاره کرد.

لازم به ذکر است که تعویض و نگهداری چراغ عقب موتورسیکلت بسیار مهم است. در صورتی که چراغ عقب موتورسیکلت شما آسیب دیده یا خراب شده است، بهتر است آن را تعویض کنید تا بهبود عملکرد و ایمنی رانندگی خود برای خود و سایرین را تضمین کنید. همچنین، در صورتی که چراغ عقب موتورسیکلت شما مشکلی دارد، مانند اینکه نور آن کافی نیست یا در حالت روشنایی فلاش به درستی کار نمی‌کند، بهتر است آن را تعمیر کنید تا مشکلات احتمالی در حین رانندگی را برطرف کنید.

‫4 نظر ارسال شده در “چراغ خطر موتورسیکلت

 1. حسینی :

  سلام.اقا لطف بکن بگوچجوری سوبالاپایین چراغ جلوموتورراچجوری ازکرپی سمت چپ بگیرم .ممنوع

  • موتور‌سل :

   سلام در مرحله اول باید خود چراغ رو با باتری تست کنی و ببینی سالم هیت یا خیر (بصورت چشمی هم میتوان حدس زد)
   مررحله دوم بررسی اتصالات و جالامپی میباشد باید سیم ها همه متصل و نشانه سوختگی وجود نداشته باشد
   مرحله بعدی تست ولتاژ در سیمکشی هست و ببینید که برق تا کنار جالامپی میاد یا نه ؟ – اگه برق نبود باید مسیر سیم ها رو بررسی و از اطمینان شاسی ها و دکمه ها مطمئن شد
   بیشتر قطعی ها با یررسی لامپ و جالامپی رفع میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *