زین موتورسیکلت

زین موتور سیکلت
4.8/5 - (61 امتیاز)

مشخصات بهترین کیفیت زین موتورسیکلت چیست؟

عکس زین موتور

زین موتور سیکلت نشیمنگاه موتور سوار و قطعه ای تشکیل شده از روکش پلاستیکی ، چرمی، فلز و یا ابر ضخیم  است ، که جهت سوار شدن موتور سوار، نشستن و رانندگی کردن با موتور سیکلت  کاربرد دارد.

 توانایی حمل زین (نشیمنگاه) موتورسیکلت

تصویز زین موتور سیکلت

معمولا زین های موتور سیکلت توانایی حمل وزن تا صد کیلوگرم (۱۰۰ kg) را دارند اما بعضی از شرکت ها که در طراحی و ساخت زین موتور سیکلت فعالیت می کنند با بکارگیری متریال یا مواد درجه یک در تولید این محصول، محصولی را تولید کرده اند که بدون تغییر شکل تحمل وزن زیادی را دارا می باشد.

***—> قیمت امروز انواع زین های موتورسیکت <—***

بهترین زین های موتور سیکلت

بهترین زین موتور سیکلت دارای مشخصه‌هایی می باشد ، که در زیر به طور مختصر انواع را بیان خواهیم کرد:

بهترین زین های موتور سیکلت دارای روکشی ضخیم هستند، که این روکش ها به راحتی پاره نمی شود، و پوست نمی اندازد. همچنین این روکش ها باید علاوه بر ضخیم بودن باید نرم باشد، تا موتور سوار را در رانندگی های طولانی مدت خسته نکند.

 

قیمت ابزار آلات پر کاربرد

   

پنبه و ابر زین موتور سیکلت باید خاصیت ارتجاعی داشته باشد. و بعد از سوار و پیاده شدن موتور سوار به حالت اولیه برگردد.

زین سی جی 125 200

طراحی زین موتور سیکلت

طراحی زین موتور سیکلت یکی از مسائل بسیار مهمی است، که نمی توان آن را نادیده گرفت ابتدا باید زین به خوبی بر روی موتور سوار شود، همچنین زین باید محکم بوده و دارای لقی و شلی نباشد.

اگر طراحی زین استاندارد نباشد می تواند سلامت موتور سوار را تحت تاثیر قرار دهد.

زین‌ها از ابزارهای اصلی یک موتورسیکلت هستند که بر روی موتورسیکلت گذاشته می‌شود تا نشستن راننده و مسافر بر روی موتورسیکلت را آسانتر و راحت‌تر کند. زین‌ها معمولاً از جنس چرم ساخته می‌شوند.

کمربند و تسمه‌ای که از دو سر زین به زیر سینه موتورسیکلت وصل است (تنگ) نامیده می شود.

در زمان های قدیم این واژه فقط برای حیوانات استفاده میشد.(خود واژه زین در پارسی میانه به معنای سلاح بطور کلی بوده است) .

تصویر زین موتورسیکلت ها

تعداد افراد مجاز موتور سیکلت

تعداد افراد مجاز  که می توانند سوار یک موتورسیکلت شوند،  بستگی به زین موتور سیکلت  بستگی  دارد. طبق قوانین نباید راننده و مسافران موتور سیکلت بر روی قسمت دیگر موتور غیر از زین بنشینند.

     
   

امروزه انواع و مدل های مختلفی  از زین موتورسیکلت در بازار موجود می باشد، که بسته به نیاز و توان افراد اقدام به خرید آن برای موتورسیکلت خود میکنند.

نشیمنگاه موتورسیکلت یا همان زین متشکل از ابر، فلز، روکش چرم و… می‌باشد. برای تولید این نمونه باید از ابر و روکش مقاوم استفاده کرد، که مصرف کننده بعد از مدت کوتاهی به دلیل خرابی مجبور به تعویض آن نشود.

شاید دیده باشید که زین برخی از موتور سیکلت‌ها پوسیده شده  است و زین آنها حالت تورفتگی  به خود گرفته است.. این اتفاق به دلیل بی‌کیفیت بودن زین می‌باشد.

زین موتور نینجا

زیر باید از  فلزهای محکم،  ابرهای باکیفیت و همچنین روکش های مقاوم برخوردار باشد، تا موتورسوار در مدت طولانی احساس راحتی و آسایش کند. باید به این نکته اشاره کنیم که زینهای استاندارد موجب آسیب رساندن به کمر و ستون فقرات موتورسوار نمی‌شود؛ چون با در نظر گرفتن استاندارد و ارگونومی ساخته و تولید شده است و از بالاترین سطح کیفی و استاندارد ها نیز برخوردار است؛ اما اگر زین بی‌کیفیت باشد، پس از مدت کوتاهی آن حالت اصلی خود را از دست می‌دهد و  باعث آسیب رساندن به ستون فقرات موتورسوار می‌شود.

مطلب پیشنهادی : آموزش فیلرگیری سوپاپ‌ها

انواع جنس زین موتورسیکلت

انواع جنس نشیمنگاه موتورسیکلت شامل  چرمی و پلاستیکی می‌باشد. باید به این نکته اشاره کنیم که فروشنده انواع جنس این نمونه را با توجه به شرایط مختلفی توزیع می‌کند، تا خریداران بتوانند با خیالی راحت آن را خریداری کنند.

زین قرمز قشنگ

زین موتورسیکلت چرمی و پلاستیکی

زین موتورسیکلت چرمی از کیفیت و دوام نسبتاً بالایی برخوردار می باشد .  و با توجه به انعطاف پذیری که روکش چرم دارا می‌باشد، به همین دلیل دوام  و استحکام زیادی دارد و دیرتر می‌شود.

 اما زین از  نوع پلاستیکی است که قیمت کمتری نسبت به زین چرمی دارد.

همه ساله حجم انبوهی از انواع مختلف زین توسط تولیدکننده تولید شده و در بازار عرضه می‌گردد و افراد طبق سلیقه  و بودجه خود هرکدام از آنها را می‌خواهند خریداری می‌کنند.

نشیمنگاه زین موتورسیکلت راحت و نرم

***—> قیمت امروز انواع زین های موتورسیکت <—***

انواع زین موتورسیکلت در بازار ایران:

زین آپاچیزین اس وای امزین پالس
زین جتروزین ساوینزین روان سیکلت
زین تلاشزین طرح ویوزین سی جی ۱۲۵
زین مینیزین کویرزین دایچی
زین تکنوزین پیشروزین بنلی
زین پالسزین پرواززین باکسر
زین باجاجزین ایران دوچرخزین پولسار
زین آپریلیازین اونجرزین اصفهان سیکلت
زین آمیکوزین انرژی موتورزین ام وی آگوستا
زین آیمازین احسانزین استلز
زین هایسونزین اسپرتزین تریل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *